Co na okno do męskiej kawalerki?

Kawalerka to niewielkie mieszkanie – jednopokojowe, z łazienką i kuchennym aneksem. Idealne dla singla. Jego urządzenie jest jednak sporym wyzwaniem, nie można bowiem pozwolić sobie na zmarnowanie chociażby centymetra cennej przestrzeni. Niebagatelne znaczenie odgrywa tutaj odpowiednia aranżacja okna.

Bez zasłon i firanek

rolety okienne do kawalerkiMężczyźni w znakomitej większości hołdują zasadzie – im prościej i wygodniej, tym lepiej. Znajduje to odzwierciedlenie w sposobie, w jaki są urządzane ich kawalerki. Nie ma tu zwykle miejsca na zbędne bibeloty, rządzi zaś minimalizm. Takie podejście jest zresztą jak najbardziej uzasadnione w przypadku kawalerek z uwagi na ograniczony metraż. Osłona okienna powinna zatem wpisywać się w taką stylistykę i stanowić jeden z elementów funkcjonalnego wnętrza.

W męskich kawalerkach rzadko kiedy można zobaczyć firanki i zasłony. Raz, że nie pasują do surowości, w jakiej lubują się panowie, a po drugie – wiążą się z koniecznością zamontowania karnisza, ten zaś zajmuje zdecydowanie za dużo miejsca, które z powodzeniem można przeznaczyć na coś innego, np. na powieszenie na ścianie ciekawej kolekcji oprawionej w ramki.

Funkcjonalne rozwiązania

Urządzając męską kawalerkę, najlepiej wybrać jedną z dwóch opcji. Pierwszą z nich są żaluzje, drugą zaś rolety (oczywiście nie wszystkie – rzymskie zdecydowanie odpadają). W zakresie jednych i drugich wybór jest obecnie ogromny. Można zdecydować się np. na kolorowe żaluzje w bardzo nowoczesnym wydaniu. Będą one stanowiły z jednej strony niezwykle interesujący akcent aranżacyjny, z drugiej zaś pozwalają na regulowanie natężenia i ilości światła słonecznego wpadającego do pomieszczenia, gwarantują też efekt całkowitego zaciemnienia wnętrza. Co się natomiast tyczy rolet, to w opisywanych mieszkaniach najlepiej sprawdzą się modele przyszybowe, np. rolety mini. Są proste w montażu oraz wygodne w obsłudze. Jeżeli kawalerka jest wysoka i wyposażona w duże okna, można sobie pozwolić na rolety w systemie panelowym. Prezentują się bardzo ciekawie, a co najważniejsze – nie zabierają przestrzeni.